Nawilżanie powietrza w domu

Latem, kiedy mało pada i ogólnie jest gorąco, lub zimą, kiedy ogrzewamy nasze mieszkania, może pojawić się problem suchego powietrza.

Rozwiązaniem w tej sytuacji są domowe nawilżacze. Dzięki nim nie musimy wieszać na kaloryferze mokrych ubrań, aby wywołać parowanie, wystarczy powiesić na grzejniku nawilżacz z filtrem i nawilżanie powietrza nie spędza nam już snu z powiek.

Nawilżone powietrze i bakterie

Może jednak pojawić się kolejna kłopotliwa myśl, mianowicie, że powietrze nasycone wilgocią to dobre siedlisko dla rozwoju bakterii, grzybów, pleśni i ogólnie czynników chorobotwórczych. Jednak filtry umieszczane w nawilżaczach skutecznie zapobiegają takiej możliwości.

nawilżacz z elektronicznym sterowaniem

Oprócz tego warto zainwestować w nawilżacz, który nie tylko skutecznie nawilży i oczyści, ale też dokona jonizacji powietrza. Na jonizację negatywny wpływ mają urządzenia elektroniczne, których używamy na co dzień. Pogłębia to odczuwanie przez nas zmęczenia i znużenia. Wybierając elektryczne urządzenie do nawilżania, oczyszczania i jonizowania powietrza w naszych mieszkaniach, lepiej wybierać te ultradźwiękowe aniżeli mechaniczne.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>